вівторок, 16 квітня 2013 р.

В Країні Сонячних Зайчиків

побували вчителі початкових класів району, які приїхали 16 квітня 2013 року на семінар з проблеми "Забезпечення наступності у навчанні та вихованні через використання інтерактивних ігрових технологій" до Мануйлівського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад" .
Учасників семінару зустрічала директор НВК Грузін Тетяна Борисівна. Заступник директора з навчально-виховної роботи Бузько Надія Вікторівна ознайомила всіх з планом роботи семінару. Увазі вчителів району було запропоновано презентацію закладу і дитячого самоврядування "Країна Сонячних Зайчиків", мета якого: об'єднати малят дитячого садка та учнів молодших класів навколо КТС, проектів, навчально-виховних заходів; розширювати кругозір дітей; вивчати природу рідного краю, розвивати здібності; виховувати милосердя, бережливе ставлення до природи, шанобливе ставлення до праці. По закінченню презентації учасники семінару перейшли до першого класу на урок з навчання грамоти (читання), який зі своїми учнями провела  Веретеніна Олена Вікторівна.

Тема уроку - "Надійшла весна прекрасна. Опрацювання текстів". За мету було поставлено удосконалення техніки читання текстів, формування вмінь виразного та свідомого читання, розвиток пізнавальної активності школярів, збагачення їх словникового запасу, виховання любові до читання. Під час уроку було проведено розчитування за допомогою гри "Сонечко".Продемонстрували першокласники вміння роботи в парах та групах, працюючи з таблицями на розширення кута зору та відновлення віршів. Гра "Знайди пару", робота з асоціативним кущем, словникова робота з використанням гри "Гірка", читання вірша за допомогою гри "Бджілка", читання "ланцюжком", за допомогою ігор "Земля - небо", "Хто краще?" - це лише короткий огляд змісту уроку, який проходив дуже жваво, насичено, цікаво як для дітей, так і для дорослих. І все це  - на фоні Країни Сонячних Зайчиків: адже в ході уроку діти "звільняли" з пастки священу квітку Країни - Соняшник. А заради цього їм довелося побувати в Містечку Розваг, у Квітковій долині, в Палаці Чарівних казок, вдалося, обминувши Печеру Тридцяти трьох Лих, потрапити в Долину Щасливих Сновидінь від якої до Саду Добра і Знань було подати рукою... Швидко і непомітно промайнув урок завдяки використанню інтерактивних ігрових технологій. І весь час в ході уроку, після кожного  його етапу, Олена Вікторівна з дітьми пригадували - що зробили на даному етапі, чого навчились, що вдалося. Тобто, робився акцент саме на навчанні за допомогою гри, а не на грі заради неї ж самої.

По закінченню уроку гостям було запропоновано перейти до музичної зали дитячого садка, де відбулася вистава "Заєць-кравець" за участі дітей дошкільного закладу та першокласників (підготували вихователь старшої групи Лук'яненко О. М. та музичний керівник дошкільного закладу Донець О.О.). Море задоволення отримали як глядачі, так і артисти від свого вдалого виступу.

Методичний лекторій з теми "Інтерактивні ігрові технології як засіб навчання та виховання" провела для учасників семінару вчитель Мануйлівського НВК Плакуща Наталя Борисівна, яка наголосила, що важливою передумовою успішного навчання молодших школярів є зацікавленість. Навчання з використанням інтерактивних ігрових технологій якісно перевищує класичну освіту. Воно інтегрує процеси, які не можна об'єднувати в межах традиційної системи освіти: навчання, саморозвиток, гру, психологічну адаптацію переходу від дитячого садка до школи, емоційне задоволення, радість від отриманих знань і від самого процесу їхнього засвоєння. Зрозуміло, що використання інтерактивних ігрових технологій вимагає від вчителя сильної професійної підготовки: досконале знання програми, теоретичних аспектів інтерактивних та ігрових технологій, уміння виокремлювати і використовувати найкраще з досягнень вітчизняних та зарубіжних педагогів. Саме це і було продемонстровано вчителями та вихователями Мануйлівського НВК на семінарі для вчителів початкових класів району. 

В кінці роботи семінару кожен з учасників отримав на згадку Пам'ятку з досвіду роботи закладу "Інтерактивні ігрові технології як засіб навчання та виховання" та емблему Країни Сонячних Зайчиків з написом "Все в Ваших руках..."

Немає коментарів: