пʼятниця, 22 листопада 2013 р.

Запали свічку пам’яті...


1932-1933… Страшні роки голодомору…
22 листопада 2013 року  в школах району пройшов єдиний урок історичної пам’яті «80-ті роковини Голодомору – уроки минулого для майбутнього».
В рамках заходів по вшануванню пам’яті жертв голодомору в Україні в Маловисківській ЗШ № 4 відбувся захист проекту «Хлібом славиться земля» учнями 4-А класу (кл. кер. Онипсенко О.А.) На заході були присутні заступник голови районної ради Жовтило Л.Б., методист РМК відділу освіти Шведенко Л.О., директор школи Бєлов М.М., заступник з НВР Кудря І.Б., вчителі, а також батьки учнів класу, їх бабусі та дідусі.
Розпочинаючи роботу над проектом четвертокласники об’єднались в групи: «Народознавці», «Творці», «Дослідники» та «Соціологи».
Групою народознавців були підготовані виступи за темами «Історія виникнення хліба в Україні», «Хліб у народних традиціях і обрядах», «Народні повір’я та притчі про хліб», «Народна мудрість (приказки та прислів’я) про хліб».
Учасники групи "Творці" підготували виступи на теми «Хліб у творах українських художників», «Пісні про хліб. Жниварські пісні», «Хліб у творах українських поетів», а також вивчили напам’ять вірші українських поетів, присвячені хлібу. 
 


"Дослідники" готували коротку історичну довідку про голодомор (коли, як, чому і що саме відбувалося?), добирали ілюстрації, відшукали очевидців голодомору, сфотографували, записали їх спогади, вивчили вірші про голодомор.
"Соціологами" проведено соціологічне опитування громадян міста, складено корисні поради щодо поводження з хлібом, знайдено цікавинки про хліб.


Присутні на заході мали змогу переглянути кліп до пісні «Свіча», яку виконує Оксана Білозір. 


Як кінцевий результат проекту – виставка малюнків, написані дітьми вірші про хліб та 4 посібники, видані самими учнями: «Хліб – всьому голова», «Хліб – народний символ України», «Цікаві факти про хліб», «Голодомор в Україні 1932-1933 рр.».


 
Керівник шкільної творчої групи, яка працює над проблемою "Проектна діяльність в початкових класах", Жулевич Н.Г. дала високу оцінку проведеному заходу і вручила подяку класному керівнику 4-А класу Онипсенко Олені Анатоліївні за проведену роботу.
Після захисту проекту зі словами вдячності до дітей та вчителя звернувся і заступник голови районної ради Жовтило Л.Б., який визнав, що учнями пророблено великий обсяг роботи, подякував вчителю та батькам дітей за допомогу в підготовці проекту та висловив сподівання, що ці учні будуть шанувати пам'ять невинно загиблих в лихі роки голодомору та зможуть донести всю отриману інформацію до своїх одноліток та менших за віком. 


23 листопада 2013 року 80-ті роковини з моменту трагічних подій в Україні.

Вшануймо пам'ять безвинно убієнних!

Запалімо свічу пам’яті!
 

Немає коментарів:

Дописати коментар