четвер, 25 квітня 2013 р.

Формування мовленнєвої компетентності молодших школярів крізь призму спадщини В.О.Сухомлинського


Саме під такою назвою 22 квітня 2013 року відбувся семінар вчителів початкових класів району  у Маловисківській ЗШ № 3.  Учасників семінару гостинним привітанням зустріли учні школи разом зі своєю вчителькою Нехаєнко Іриною Володимирівною.
 
В рамках практичного блоку  семінару вчитель-методист Лисенко Оксана Миколаївна запропонувала стартові завдання:


     1)      роботу семінару розпочати на так званій весняній «педагогічній галявині», тож кожен з учасників семінару повинен асоціювати себе з якоюсь квіткою;
     2)      після ознайомлення з програмою на кольорових паперових квітах, які гості обирали за власним смаком, записати очікування від семінару і розташувати квітку на «педагогічній галявині»;
     3)      кожен вчитель-гість отримав квітку-стрічку, на якій протягом всієї роботи семінару повинен був зав’язувати вузлик в тому випадку, якщо йому щось сподобається або він дізнається чогось нового;
     4)      завдяки паперовим квітам для запису очікувань відбулось об’єднання вчителів у групи, які пізніше розійдуться по відкритих уроках та виховних заходах.
Після отриманих стартових завдань відбулася презентація методичного об’єднання вчителів початкових класів школи, яку провела заступник директора з навчально-виховної роботи в початкових класах Ільченко Галина Анатоліївна.


По закінченню презентації вчителям, об’єднаним у групи, запропонували перейти до класів, де проводились відкриті уроки, що мали за мету розкрити тему семінару. 
Урок читання у 1-А класі на тему «Робота за твором В.Сухомлинського «Їжаченята» проводила вчитель, спеціаліст вищої категорії Кравченко Світлана Миколаївна.
 На урок позакласного читання за темою «А вже весна, а вже красна» до 2-А класу гостей запросила вчитель, спеціаліст вищої категорії Шуліма Ольга Андріївна.

Спеціаліст вищої категорії, вчитель 3-А класу Усенко Зінаїда Миколаївна провела урок розвитку зв’язного мовлення на тему «Весна іде, красу несе».
Зовсім новий вид роботи продемонструвала присутнім на уроці гостям спеціаліст вищої категорії, вчитель 4-Б класу Соловйова Неоніла Леонідівна, учні якої складали казки за кругами Луллія.

Після уроків гостей об’єднали в дві групи. Вчителям, які відвідали уроки в 1 і 2 класах було запропоновано перейти до музейної кімнати, де учні 3-А класу разом з вихователем групи продовженого дня, спеціалістом ІІ категорії, Коваленко Світланою Володимирівною провели родинне свято «Доля моєї родини в долі України». На дошці  - прикріплені дерева роду учнів класу. На святі - присутні батьки, бабусі, дідусі, які завітали не з порожніми руками, адже український народ завжди славився гостинними прийомами: тут і святкові короваї, і вареники, і млинці, і навіть засмажене порося!


  

А в музичній кімнаті разом з учнями 4-х класів та їх вихователем групи продовженого дня, спеціалістом ІІ кваліфікаційної категорії, Кісіль Тетяною Петрівною  учасники семінару та батьки вчились складати великодній кошик, а також ознайомились з традиціями Великодня, побувавши на святі «Славимо Великдень!»


  
   
Методичний блок семінару розпочався з колективної тренінгової вправи «Весняний букет», яку підготувала та провела з колегами педагог-тренер  Лисенко Оксана Миколаївна.


 


Зворотній зв'язок було здійснено таким чином: спочатку групи вчителів заповнили відповідні картки, на яких були дві колонки – плюси і мінуси побаченого на уроках та заходах (мінусів не виявилось!), а потім відбулось обговорення переглянутих уроків та виховних заходів, обмін враженнями, думками, рекомендаціями, де кожен з присутніх демонстрував свою квітку-стрічку, розповідаючи, що саме з побаченого та почутого спонукало його зав’язати вузлики.


 

На завершення роботи семінару відбулася презентація творчої групи вчителів початкової школи Маловисківської ЗШ № 3 по впровадженню спадщини В.О.Сухомлинського. Про роботу членів групи докладно розповіла керівник Соловйова Неоніла Леонідівна.Насамкінець  кожен вчитель "посадив" на свою квітку бджілку-трудівницю, як символ невтомної праці. "Педагогічна галявина" семінару набрала закінченого вигляду.


 


Підведено підсумки семінару.  На згадку кожен із присутніх отримав папку, в якій знаходились «Сім чудес читання», «Десять учительських заповідей», цитати із творів В.Сухомлинського «Слово рідної мови», «Джерело невмирущої криниці», «Рідне слово», «Слово про слово», «На трьох китах»,  а також крилаті вислови про урок та вчителя з поміткою «Варто замислитись!»

Немає коментарів: