До уваги педагогів, які проходять навчання на платформі Ed-era! Для отримання сертифікату вчителям, які навчатимуть першокласників у 2018-2019 н.р., окрім вчителів-предметників,навчання на курсі рекомендовано завершити до початку третьої очної сесії! Всім іншим – на власний розсуд. ВСІ матеріали в курсі ЗАВЖДИ будуть доступними для перегляду! Платформа ніколи НЕ ЗАКРИЄТЬСЯ! Влітку Ви завжди зможете додатково й необмежено переглядати курс.

четвер, 25 квітня 2013 р.

Формування мовленнєвої компетентності молодших школярів крізь призму спадщини В.О.Сухомлинського


Саме під такою назвою 22 квітня 2013 року відбувся семінар вчителів початкових класів району  у Маловисківській ЗШ № 3.  Учасників семінару гостинним привітанням зустріли учні школи разом зі своєю вчителькою Нехаєнко Іриною Володимирівною.
 
В рамках практичного блоку  семінару вчитель-методист Лисенко Оксана Миколаївна запропонувала стартові завдання:


     1)      роботу семінару розпочати на так званій весняній «педагогічній галявині», тож кожен з учасників семінару повинен асоціювати себе з якоюсь квіткою;
     2)      після ознайомлення з програмою на кольорових паперових квітах, які гості обирали за власним смаком, записати очікування від семінару і розташувати квітку на «педагогічній галявині»;
     3)      кожен вчитель-гість отримав квітку-стрічку, на якій протягом всієї роботи семінару повинен був зав’язувати вузлик в тому випадку, якщо йому щось сподобається або він дізнається чогось нового;
     4)      завдяки паперовим квітам для запису очікувань відбулось об’єднання вчителів у групи, які пізніше розійдуться по відкритих уроках та виховних заходах.
Після отриманих стартових завдань відбулася презентація методичного об’єднання вчителів початкових класів школи, яку провела заступник директора з навчально-виховної роботи в початкових класах Ільченко Галина Анатоліївна.


По закінченню презентації вчителям, об’єднаним у групи, запропонували перейти до класів, де проводились відкриті уроки, що мали за мету розкрити тему семінару. 
Урок читання у 1-А класі на тему «Робота за твором В.Сухомлинського «Їжаченята» проводила вчитель, спеціаліст вищої категорії Кравченко Світлана Миколаївна.
 На урок позакласного читання за темою «А вже весна, а вже красна» до 2-А класу гостей запросила вчитель, спеціаліст вищої категорії Шуліма Ольга Андріївна.

Спеціаліст вищої категорії, вчитель 3-А класу Усенко Зінаїда Миколаївна провела урок розвитку зв’язного мовлення на тему «Весна іде, красу несе».
Зовсім новий вид роботи продемонструвала присутнім на уроці гостям спеціаліст вищої категорії, вчитель 4-Б класу Соловйова Неоніла Леонідівна, учні якої складали казки за кругами Луллія.

Після уроків гостей об’єднали в дві групи. Вчителям, які відвідали уроки в 1 і 2 класах було запропоновано перейти до музейної кімнати, де учні 3-А класу разом з вихователем групи продовженого дня, спеціалістом ІІ категорії, Коваленко Світланою Володимирівною провели родинне свято «Доля моєї родини в долі України». На дошці  - прикріплені дерева роду учнів класу. На святі - присутні батьки, бабусі, дідусі, які завітали не з порожніми руками, адже український народ завжди славився гостинними прийомами: тут і святкові короваї, і вареники, і млинці, і навіть засмажене порося!


  

А в музичній кімнаті разом з учнями 4-х класів та їх вихователем групи продовженого дня, спеціалістом ІІ кваліфікаційної категорії, Кісіль Тетяною Петрівною  учасники семінару та батьки вчились складати великодній кошик, а також ознайомились з традиціями Великодня, побувавши на святі «Славимо Великдень!»


  
   
Методичний блок семінару розпочався з колективної тренінгової вправи «Весняний букет», яку підготувала та провела з колегами педагог-тренер  Лисенко Оксана Миколаївна.


 


Зворотній зв'язок було здійснено таким чином: спочатку групи вчителів заповнили відповідні картки, на яких були дві колонки – плюси і мінуси побаченого на уроках та заходах (мінусів не виявилось!), а потім відбулось обговорення переглянутих уроків та виховних заходів, обмін враженнями, думками, рекомендаціями, де кожен з присутніх демонстрував свою квітку-стрічку, розповідаючи, що саме з побаченого та почутого спонукало його зав’язати вузлики.


 

На завершення роботи семінару відбулася презентація творчої групи вчителів початкової школи Маловисківської ЗШ № 3 по впровадженню спадщини В.О.Сухомлинського. Про роботу членів групи докладно розповіла керівник Соловйова Неоніла Леонідівна.Насамкінець  кожен вчитель "посадив" на свою квітку бджілку-трудівницю, як символ невтомної праці. "Педагогічна галявина" семінару набрала закінченого вигляду.


 


Підведено підсумки семінару.  На згадку кожен із присутніх отримав папку, в якій знаходились «Сім чудес читання», «Десять учительських заповідей», цитати із творів В.Сухомлинського «Слово рідної мови», «Джерело невмирущої криниці», «Рідне слово», «Слово про слово», «На трьох китах»,  а також крилаті вислови про урок та вчителя з поміткою «Варто замислитись!»

Немає коментарів: