середа, 25 травня 2016 р.

Сама підла "пелюстка"!Вашій увазі - витримки зі статті Олени Нікітіної,  надрукованої  в газеті "Україна-Центр" за  26 травня 2016 року № 21 (1171). 
Самою підлою міною у військових вважається протипіхотна фугасна міна ПФМ-1, котру називають "пелюстка" ("лепесток"). Підла вона, тому що маленька, зачасту непомітна, зривається, коли на неї наступає людина. Відриває ступню....
... Фотограф "УЦ" Павло Волошин під час пошуків вдалих ракурсів для фотозйомки на березі Інгула в центрі Кіровограда помітив саме цю міну - "пелюстку", що лежала наполовину у воді. В центрі міста! Під мостом, звідки діти кидають камінчики у воду!
Фотограф набрав "112". З ним вийшли на зв'язок МНС-ники Харькова. Диспетчер переадресувала дзвінок, зв'язала Павла Івановича з кіровоградськими рятувальниками. Територію оточили, перекрили рух мостом, проте порадили викликати поліцію, яка займається сучасними боєприпасами (МНС-ники знешкоджують боєприпаси часів другої світової...)
...Міну було вирішено знешкодити на місці. З допомогою дроту й котушки ПФМ-1 зірвали у воді...
Страшно уявити, що б трапилось, якби міну знайшли діти, чи хтось із них на неї наступив би, та навіть якби кинули камінь з мосту.
Питання кореспондента: Звідки взялася міна в центрі Кіровограда? Скільки їх можна ще знайти під ногами? Війна ближче, ніж ми гадаємо?
А в мене питання: А чи тільки в Кіровограді можна знайти такі "пелюстки" чи будь-які інші боєприпаси, які все-таки привозять із зони АТО?
Я звертаюсь до всіх педагогів навчальних закладів району. Проведіть відповідні бесіди з дітьми та їх батьками. Продемонструйте їм фотографії боєприпасів, які використовують в зоні АТО, зокрема, міну-"пелюстку". Убезпечте своїх вихованців від несподіванок такого роду. Не думайте, що це може трапитися будь-де, тільки не в нас. Зробіть все, що від вас залежить, щоб запобігти біді!
З електронною версією статті можна ознайомитися ТУТ.

Немає коментарів:

Дописати коментар